Site Overlay

AGENCJA INNOWACJI to zespół fachowców pomagających w pozyskaniu bezzwrotnych dotacji z UE. Analitycy i specjaliści od zarządzania wprowadzą Twoją Firmę na wyższy poziom.

Podnosimy wartość firm poprzez kompleksowe i profesjonalne wsparcie procesów handlowych. Szczególną uwagę przykładamy do wysokiej jakości świadczonych usług.

Jutro Twojej firmy zaczyna się dziś!

Załatwianie dotacji unijnych – z Agencją Innowacji to proste!

  1. Wnioski unijne – czy warto powierzyć ich pisanie firmie zewnętrznej?
  2. Jak uzyskać bezzwrotne dotacje i dla kogo są przeznaczone?
  3. Krok po kroku – załatwianie dotacji unijnych ze wsparciem doradcy

Prowadzenie własnej działalności to nie od razu same zyski. Warto być przygotowanym i na start mieć swój własny kapitał. Aby go uzyskać, często przydatna okazuje się pomoc agencji zajmujących się załatwianiem dotacji unijnych. Dzięki takim jednostkom cały proces przebiega o wiele sprawniej i z większą szansą na pozytywne rozpatrzenie złożonego wniosku. Warto podkreślić, że każde zlecenie jest inne, dlatego jako Agencja Innowacji do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie. Niezależnie czy dopiero otwierasz swój biznes, czy szukasz nowej ścieżki rozwoju w swojej branży, masz szansę na zdobycie dodatkowych środków.

Wnioski unijne – czy warto powierzyć ich pisanie firmie zewnętrznej?

Jak pisać wnioski unijne oraz gdzie i do kiedy je składać? Te i inne pytania nurtują wielu przedsiębiorców stojących przed wyborem odpowiedniego programu unijnego. To szczególny etap, gdyż od niego zależy finalne przyznanie dotacji. Ważne, aby był on poprzedzony właściwym audytem i oceną wydajności. Wszystko po to, aby obrany w programie cel był jak najbardziej realny do zrealizowania. Koniecznie trzeba się trzymać wymienionych punktów i zamieścić:

  • Wytyczne i cele programu
  • Opracowanie spójnej strategii
  • Dobrą prezentację zawartych informacji

Na pisanie wniosków składa się stworzenie i przedstawienie całego projektu, na którego realizację dana firma chce uzyskać środki. Kluczowe jest udowodnienie, że zaplanowane przez wnioskodawcę działania przyczynią się nie tylko do rozwoju jego firmy, ale także przyniosą istotne korzyści dla regionu, w którym prowadzi działalność. Zarówno na tym, jak i pozostałych etapach, nieodzowne jest wsparcie specjalistów zaznajomionych z niuansami prawnymi w tej dziedzinie i co rusz zmieniającymi się regulacjami od UE.

Jak uzyskać bezzwrotne dotacje i dla kogo są przeznaczone?

O bezzwrotne dotacje unijne mogą starać się firmy na początku swojej działalności, a zwłaszcza na jej założenie. Tyczy się to mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, które nie posiadają własnego kapitału – i to stanowi dla nich jedyną realną przeszkodę na drodze do posiadania własnej firmy. Bezwrotne dotacje należy przeznaczyć na niematerialne potrzeby, takie jak wynagrodzenia dla kadry czy wszelkie działania promocyjno-informacyjne, tak aby przeznaczony fundusz wiązał się z rozszerzeniem zakresu usług.

Pierwsze kroki w biznesie zawsze są trudne, jednak z dedykowanymi środkami są one znacznie łatwiejsze, dlatego warto skorzystać z pomocy fachowych doradców. Unia Europejska oferuje także kredyty z oprocentowaniem na preferencyjnych warunkach. Warto śledzić informacje zamieszczane przez Powiatowe i Wojewódzkie Urzędy Pracy, które udostępniają zawsze nowe konkursy. Przed przystąpieniem, do któregoś z nich warto szczegółowo zapoznać się z kryteriami, które należy spełnić.

Krok po kroku – załatwianie dotacji unijnych ze wsparciem doradcy

Warto skorzystać z oferowanych przez UE pożyczek na start dla firm. Aby sprawnie przejść przez cały proces, swoich usług udzielają agencje, takie jak nasza. Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza, dzięki któremu dział analiz będzie w stanie ocenić możliwości pozyskania dotacji na dany cel. Oferujemy również bezpłatną konsultację, podczas której dokonujemy wstępnej weryfikacji i kwalifikacji do danego projektu dotacyjnego. Gdy podpiszesz z nami umowę, my zajmiemy się resztą i damy znać, gdy zostanie przedstawiona decyzja. Pomożemy również we wszelkiego typu formalnościach po otrzymaniu dotacji oraz przygotowaniem odpowiedniego sprawozdania z ukończonego projektu dotacyjnego.

Warto mieć na uwadze, że dofinansowania nie należy traktować tylko jako dodatkowych środków. To także szereg zobowiązań określonych w umowie zawartej podczas składania dokumentów. Wnioski unijne i ich pisanie warto powierzyć Agencji Innowacji. Wiemy, że proces aplikacyjny jest dość pracochłonny, ale ostatecznie wart zaangażowania z uwagi na korzyści, jakie ostatecznie przynoszą uzyskane w ten sposób pieniądze.