Site Overlay

AGENCJA INNOWACJI to zespół fachowców pomagających w pozyskaniu bezzwrotnych dotacji z UE. Analitycy i specjaliści od zarządzania wprowadzą Twoją Firmę na wyższy poziom.

Podnosimy wartość firm poprzez kompleksowe i profesjonalne wsparcie procesów handlowych. Szczególną uwagę przykładamy do wysokiej jakości świadczonych usług.

Jutro Twojej firmy zaczyna się dziś!

Zacznij działać! – dofinansowanie na rozwój firmy jednoosobowej

  1. Akcja dotacja – co zyskasz dla swojej firmy?
  2. Szukasz dofinansowania na rozpoczęcie działalności? Pomożemy!
  3. Środki z Unii Europejskiej – jak je uzyskać?

Założenie własnej działalności to niepowtarzalna szansa na rozwój dla wielu osób. Co prawda, wiąże się z tym kilka wyzwań, lecz ostatecznie bilans zysków i strat wychodzi zdecydowanie na plus. Obecnie znacznym ułatwieniem dla początkujących przedsiębiorców są dofinansowania oferowane przez Unię Europejską, między innymi właśnie na start dla firm jednoosobowych. Co trzeba zrobić, aby taką dotację otrzymać? Przede wszystkim należy spełnić kilka istotnych warunków. Czasem nieoceniona okazuje się w tym przypadku pomoc agencji specjalizującej się w tego typu działaniach. Dzięki profesjonalnej opiece specjalistów zyskuje się pewność, że cały proces przebiegnie poprawnie.

Akcja dotacja – co zyskasz dla swojej firmy?

Dzięki funduszom unijnym niejeden przedsiębiorca ma szansę zdobyć dodatkowe środki na realizację swoich projektów i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań – produktowych bądź procesowych, znacznie zwiększających możliwości rozwoju firmy. W konkursach unijnych oznacza to tyle, aby przedstawiony program charakteryzował się nowymi funkcjami w porównaniu do obecnych na rynku. Należy podkreślić, że o dotację można się starać również na dalszych etapach działalności, a nie tylko podczas jej zakładania. W obu przypadkach dofinansowanie na rozwój firmy jednoosobowej najczęściej można otrzymać na:

  • projekty badawcze i wdrażanie innowacji
  • rozszerzanie działalności firmy
  • informatyzację
  • eko podejście firmy
  • rozwój firmy za granicami kraju

Warto sprawdzić, czy znajdujemy się w grupie osób z danej grupy społecznej, które spełniają dodatkowe kryteria, znacznie zwiększając tym szansę uzyskania dofinansowania. Oprócz dotacji wspierających działania innowacyjne można uzyskać pomoc w postaci pomostówki. Comiesięczne dofinansowanie należy przeznaczać, po pierwsze na opłaty za lokal, po drugie towary na sprzedaż czy materiały do produkcji, a także obowiązkowe składki ZUS czy paliwo.

Szukasz dofinansowania na rozpoczęcie działalności? Pomożemy!

Z pomocą wyspecjalizowanych doradców bez większego problemu można uzyskać znaczną przewagę nad konkurencją. Zewnętrzna firma doradcza zapewni kompleksowe przygotowanie wniosku – warto pamiętać, że nie liczy się tylko dobry pomysł, ale jego jak najlepsze przedstawienie. Przy planowaniu realizacji projektu współfinansowanego ze środków unijnych ważne jest, aby zweryfikować kwotę dofinansowania, która zależy głównie od wielkości przedsiębiorstwa. Szansę na wyższe dotacje mają więc w tym wypadku szczególnie mikroprzedsiębiorstwa i firmy jednoosobowe. Specjalne agencje wykwalifikowane w całym systemie dotacyjnym stanowią duże ułatwienie, zwłaszcza dla firm, które dopiero wkraczają na rynek i chcą, by cały proces przebiegł poprawnie. Od złożenia prawidłowego wniosku i argumentacji zależy bowiem ostateczne przyznanie dofinansowania.

Środki z Unii Europejskiej – jak je uzyskać?

Środki unijne są po to, aby z nich korzystać. To pomocne narzędzie w rozwoju niejednej firmy. Można je otrzymać zarówno z programów krajowych, jak i regionalnych. To doskonała okazja zwłaszcza dla małych i mikro przedsiębiorstw. Niezaprzeczalnie, taka pomoc pozwala często na rozpoczęcie działalności na szerszą skalę, a w konsekwencji dotarcie i zdobycie nowych klientów. Aby w ogóle móc starać się o dofinansowanie z Unii Europejskiej dla firm jednoosobowych, celem przedsiębiorców powinno być rozszerzenie zakresu działalności. Dzięki dostępnym funduszom gwarantowanym przez Unię Europejską obecnie przedsiębiorcy mogą skorzystać z dotacji także wprowadzanie innowacyjnych ekotechnologii na linii produkcyjnej dla swojej firmy, a także różnych form rozwoju działalności na terenach wiejskich. Wysokość bezzwrotnych dotacji unijnych dla firm jednoosobowych jest uzależniona od indywidualnego projektu wnioskodawcy. Pozyskane środki można przeznaczyć między innymi na towary czy komponenty niezbędne do produkcji, wyposażenie firmy czy materiały marketingowe.

Dotacje z Unii Europejskiej są niezwykle przydatną formą wsparcia dla wielu nowo powstających przedsiębiorstw. Zdobyte dofinansowanie mogą one wykorzystać na rozwój, innowacje bądź również projekty związane z ochroną środowiska. Jest to niebagatelne wsparcie konkurencyjności oraz możliwość ekspansji na nowe, także międzynarodowe rynki zbytu. Warto podkreślić, że uzyskanie dotacji to proces złożony, wymagający starannej analizy. Często podczas aplikowania nieodzowna jest pomoc takich jednostek jak Agencja Innowacji. Ostatecznie wsparcie z Unii Europejskiej znacząco przyczynia się do sukcesu firm jednoosobowych.